ВИДЕО: По примерот на Џеј Ло до витко и тонирано тело

За Џенифер Лопез физичката активност е нешто што мора да го практикувате доколку сакате да имате тело од соништата.

Многупати сме се восхитувале на нејзината совршена линија, но таа е производ на долгогодишно вежбање и дисциплина во однос на исхраната.

Џеј Ло редовно оди во тераната, но во исто време практикува и низа од едноставни вежби кои може да ги направи секој.

Пејачката сними видео во кое опиша дел од својата секојдневна рутина, тренинг составен од неколку вежби, за кои ќе ви требаат само тегови.

Правилната исхрана во комбинација со овие вежби дава брзи резултати, а доколку сакате да го доведете своето тело во форма, фатете се за работа.

View this post on Instagram

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Извор:  ИДИВИДИ
Објавена на 01.04.2024 11:55:12