Мициќ: Сè уште размислувам за НБА

Најдобриот кошаркар на Анадолу Ефес, Василе Мициќ проговори за можна преселба во најсилната лига на светот – НБА.– Сè уште размислувам за НБА. Оваа сезона сум повеќе од кога било подготвен да се преселам во САД.

Ајде да видиме. За имплементација на оваа опција, неопходно е околностите да се развијат на одреден начин. Доколку НБА не успее, со задоволство ќе останам во Ефес, изјави Србинот.

Правата на 28-годишниот Мициќ во НБА им припаѓаат на Оклахома сити, кои го обновуваат ростерот и се насочени кон млади играчи.

Извор:  МИА
Објавена на 12.07.2022 10:10:21