Бернд Лено нов голман на Фулам

Повремениот германски фудбалски репрезентативец Бернд Лено ќе биде нов голман на премиерлигашот Фулам, јавија денеска британските медиуми.

Лено ќе му се приклучи на Фулам веднаш откако лондонскиот клуб ќе се договори со градскиот ривал Арсенал околу висината на обесштетувањето.

Арсенал е подготвен да му дозволи трансфер на германскиот голман за сума од 12 милиони евра. Лено е член на Арсенал од 2018 година по трансфер вреден 25 милиони од Баер Леверкузен.

Претходната сезона одигра само осум натпревари за „топчиите“, чии прв избор на голманската позиција е Арон Ремздејл.

Извор:  МИА
Објавена на 08.07.2022 12:31:01