Guardiola për fitoren ndaj PSZH-së: Kjo ishte natë e shkëlqyeshme për ne

Mançester, 25 nëntor 2021 (MIA) – Trajneri i Mançester siti, Hosep Guardiola iu falënderua tifozëve për mbështetjen pas fitores së mbrëmshme ndaj Pari Sen-Zhermenit në xhiron e pestë të Ligës së kampionëve.

“Çdoherë është rrezikshëm kur e kanë topin në zonën e tretë. Pas golit të rivalëve ishim nokautuar pesë apo dhjetë minuta. I falënderojmë tifozët tanë që erdhën dhe na mbështetën. Kjo ishte mbrëmje e shkëlqyeshme për ne”, deklaroi Guardiola për faqen zyrtare të UEFA-së.

Golat për Sitin i shënuan Rahim Sterling në minutën 63 dhe Gabriel Zhezus në minutën 76, paraprakisht mysafirët nga Parisi epërsuan përmes Kilian Mbapes në minutën 50.

Dy ekipet tashmë e siguruan pjesëmarrjen në të tetën e finales së garës elite në futboll. ab/

Извор:  0
Објавена на 25.11.2021 10:00:51