Покетино: Рамос не го има најдобриот период, но тој е силен

Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, зборуваше за дефанзивецот на тимот, Серхио Рамос.Триесет и петгодишниот фудбалер се уште нема играно за својот нов клуб поради повреда на телето.

-За жал, Рамос се уште не тренира со тимот, но тој е блиску до тоа. Да се ​​надеваме дека ова ќе се случи што е можно поскоро. Задоволни сме од напредокот во неговата рехабилитација. Тој е голем шампион, никој не се сомнева во неговото ниво и талент. Сега не го има најдобриот период, но е силен. Нема сомнение дека Рамос е еден од најдобрите централни бекови во светот, изјави Покетино.

Рамос кој минатата сезона се мачеше со повреди, по доаѓањето во ПСЖ, повторно се повреди (левото колено) и е надвор од терените од почетокот на сезоната.

Извор:  МИА
Објавена на 14.10.2021 13:40:21