Mot me diell dhe stabil

Shkup, 4 tetor 2021 (MIA) – Moti do të jetë kryesisht me diell me erë të lehtë jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej një deri në nëntë, ndërsa maksimalja prej 21 deri 27 gradë.

Në Shkup, mot me diell dhe stabil. Temperatura minimale do të bie deri në gjashtë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 24 gradë.

Gjatë dy ditëve të ardhshme do të ketë mot kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Nga e mërkura vijon periudhë e motit kryesisht i vranët dhe dukshëm më i freskët me reshje lokale të shiut dhe me temperatura ditore të cilat do të jenë nën mesataren për ketë periudhë të vitit. Reshje më të mëdha priten nga e enjtja, veçanërisht në pjesët perëndimore dhe perëndimore. Të mërkurën dhe të enjten do të fryjë erë perëndimore nga drejtimi juglindor.

Извор:  0
Објавена на 04.10.2021 08:09:45