Милвоки се согласи на двегодишен договор со Џастин Робинсон

Милвоки се согласи да потпише договор со плејмејкерот Џастин Робинсон.Дваесет и тригодишниот Робинсон во сезоната 2019/20, одигра девет натпревари за Вашингтон, а минатата година, исто толку за Оклахома.

Во просек, на 18 натпревари во НБА, Робинсон има 1,9 поени и 0,9 асистенции по натпревар.

Милвоки е актуелен НБА шампион.

Извор:  МИА
Објавена на 13.09.2021 11:24:10