Ливерпул планира да го продолжи договорот со Мане до 2025 година

Ливерпул планира да го продолжи договорот со напаѓачот Садио Мане. Ова на Твитер го објави новинарот Николо Шира.Новиот договор може да биде со важност до 2025 година. Сегашниот договор истекува во јуни 2023 година.

Мане се пресели во Ливерпул во 2016 година од Саутемптон. Во сезоната 2020/21, 29-годишниот Сенегалец одигра 35 натпревари во Премиер лигата, постигна 11 гола и оствари осум асистенции.

Во тековната сезона, Мане настапи на четири првенствени натпревари и постигна два гола. Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 85 милиони евра.

Извор:  МИА
Објавена на 13.09.2021 11:17:02