Нов игран филм за принцот Хари и Меган Маркл

По „сочното“ интервју на принцот Хари и Меган Маркл кај Опра Винфри, продукциската куќа „Lifetime“ го најави и својот трет игран филм за нивната романса.По „Кралска романса“ (2018) и „Во кралските кругови“ (2019), сега следи и „Хари и Меган: Бегство од палатата“ („Harry & Meghan: Escaping the Palace“). Сите три филма се во телевизиски формат.

Третпат по ред режисер ќе биде Менхаџ Худа, а сценариото е на Скарлет Лејси. Филмот, меѓу другото, ќе ги истражува односите на Хари со принцот Вилијам, со принцот Чарлс, оние меѓу Меган и војвотката Кетрин Мидлтон итн.

Претходните два дела беа критикувани, од познавачи и оние кои го следат животот на британското кралско семејство, дека содржат одредени невистини како биографски филмови.

Извор:  МИА
Објавена на 25.03.2021 12:56:05