Уапсен поранешниот сопруг на Бритни Спирс

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс, Џејсон Александер e уапсен за возење под дејство на алкохол и наркотици.Според полициските извештаи, 39-годишниот маж е задржан во полиција во Нешвил, Тенеси, САД, при што одбил да даде крв за анализа. По тамошните закони, тоа е прекршок. Потоа Александер бил ослободен со кауција од 2.500 долари и обврска да се појави на суд за три месеци.

Инаку, Бритни Спирс и Џејсон Александер се пријатели од деца. Тој стана познат во 2004 година, кога се ожени и се разведе од неа за нецели три дена, поточно – за 55 часа.

Извор:  МИА
Објавена на 03.02.2021 13:07:08