Dave`s Kitchen:Чоколаден чизкејк без печење готов за 15 минути

Од кујната на Dave’s Kitchen овој понеделник ви споделуваме рецепт за супер брз, кремав и сочен чизкејк без печење. За подготовката ќе ви бидат потребни само 15-тина минути.Потребни состојки:

За основата на чизкејкот:

За филот:

Извор:  ИДИВИДИ
Објавена на 15.06.2020 08:18:43